06/07/2010
ЧЕРНІГІВЩИНА. УНМ та УНП провели відбірковий конкурс фестивалю "Червона Рута"
Цього року на Чернігівщині майже 140 учасників змагалися у відбірковому конкурсі найпопулярнішого всеукраїнського фестивалю «Червона Рута». Цього року фестиваль був присвячений 60-річчю від дня народження видатного українського композитора і поета, автора легендарної пісні «Червона Рута» Володимира Івасюка.
(Див. розділ "Фотогалерея")
З найвіддаленіших куточків області приїхали співаки й гурти, щоб здобути путівку на участь в ХІІ Всеукраїнському фестивалі. Як повідомив, Володимир Ступак, один з організаторів пісенного конкурсу на Чернігівщині (депутат міськради, голова Чернігівської обласної організації Української народної партії): «Цього року фестиваль був врожайним на таланти. Вперше від нашої області будуть представлені 8 солістів і колективів у фіналі «Червоної рути». Він відзначив дуже високий виконавський рівень співаків. І висловив сподівання, що невдовзі переможці відбіркового конкурсу на Чернігівщині стануть зірками української естради.
Два дні проходили в міському Палаці культури конкурсні виступи у жанрах: популярна, акустична, танцювальна і рок-музика. І вперше був представлений автентичний фольклор. Як відзначив Мирослав Мельник (виконавчий директор Всеукраїнського фестивалю «Червона Рута»): «Це зроблено з метою збереження самобутності української пісні та музики».
Відзначимо, що конкурсантів оцінювало дуже серйозне і кваліфіковане журі. Його очолювала Марина Гончаренко, заслужена артистка України, головний хормейстер військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України.
Переможці були відзначені не лише дипломами, а також цінними подарунками.
В номінації «Український автентичний фольклор» визначено переможців:
- Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, художній керівник - заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк.
- Дитячий фольклорний ансамбль «Витинанки» Прилуцької школи мистецтв, керівник Вікторія Лемещенко
- Олена Мельник, Городнянський район, с. Дроздовиця.
В номінації «Популярна музика»:
І місце: Причепа Лідія (м. Чернігів), Євген Мацак (м. Чернігів);
ІІ місце: Таїсія Бібік (м. Чернігів), Алла Гаркуша (м. Чернігів), Катерина Сніжко (смт. Талаївка), Юлія Ященко (смт. Ріпки).
ІІІ місце: Ігор Хонін (м. Чернігів), Анжеліка Кирієнко (Чернігівський район, смт. М.-Коцюбинськ), Олександр Порядинський (Варвинський район, с. Гнідинці), який одноголосно став і глядацькою симпатією фестивалю
ІV місце: Світлана Мозгова (смт. Варва), Маргарита Кабанець (Варвинський район, с. Журавка).
Відначені також Ющенко Ганна, Супрун Надія (Сосницький район), Музиченко Олена (Чернігівський район, с. Довжик), Давидова Анастасія (смт. Варва).
В номінації «Сучасна танцювальна музика».
переможець - Дмитро Лукашенко.
В номінації «Акустична музика».
ІІ місце: гурт «The NOCHVA» (на І місце не визначено переможця).
В номінації «Інша музика».
І місце: Джазовий вокальний сікстет «Rain man»,
В номінації «Рок-музика».
І місце поділили гурт «Соніз» (м. Чернігів) та гурт «Ad Fontes» (м. Глухів, Сумської області).
ІІІ місце: гурт «Контури тіней» (на ІІ місце не визначено переможця).
В рамках першого дня фестивалю відбувся практичний фольклорний семінар. Його проводив для фольклористів Чернігівщини Михайло Хай, провідний науковий співробітник відділу етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнографії ім. М.Рильського Національної Академії України, професор кафедри музичного фольклору Національної музичної Академії України ім. П.І. Чайковського, доктор мистецтвознавства (м. Київ).
4 липня відбувся Гала-концерт переможців. Найкращі учасники відбірковго конкурсу презентували свої улюблені пісні та композиції. Чернігівці аплодували і навіть підспівували популярні пісні, підтримували молодь. Фестиваль ще раз засвідчив, що «Червона Рута» об’єднує людей і народи, відроджує самобутність української пісні.
Цього року, як відзначила Марина Гончаренко, на фестивалі не було Мирослава Боднарука, талановитого маестро, який підтримував творчу молодь, очолював у Чернігові журі конкурсу «Червона Рута», був завзятим до всього українського. «Пам’ять про нього буде завжди з нами», – відзначила пані Марина.
Пісенний фестиваль відбувся завдяки спонсорській підтримці українського магазину «Лис Микита», торговельного центру «Акваріум», Автошколі освітньо-профорієнтаційного центру.
А незмінним організатором фестивалю «Червона Рута» на Чернігівщині були обласна організація Української народної партії та громадська організація «Українська народна молодь».
2011 року відбудеться фінал ХІІ Всеукраїнського фестивалю «Червона Рута». Вболіваймо за чернігівців!
|