15/03/2009
ЗАКАРПАТТЯ. 78,3 % опитаних молодих хущан вважають подію проголошення Карпатської України надзвичайно важливою
14 березня 2009 року у м. Хуст на честь 70-ї річниці проголошення та збройного захисту Карпатської України, Закарпатська обласна організація УНМ провела інформаційну акцію “УКРАЇНСЬКА НАРОДНА МОЛОДЬ ВШАНОВУЄ УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ!”.
Активісти Української Народної Молоді на майдані Незалежності в місті Хуст опитали молодих мешканців і гостей міста щодо історичної обізнаності та сучасного погляду на події 1938-1939 року на Закарпатті. Бліц-інтерв’ю складалося з трьох питань і засвідчило, що 78,3 % опитаних вважають подію проголошення Карпатської України надзвичайно важливою, 81,7 % знають, що сотні юнаків поклали своє життя на вівтар свободи, а 66,1 % обізнані з діяльностю президента Карпатської України Августина Волошина. Прикро, що останній показник не такий високий, як попередні, але це свідчить, що ми маємо активізувати просвітницьку роботу серед молоді в цьому напрямі.
Кожен опитаний отримав ювілейний значок, наліпку та спецвипуск “Бюлетеня Закарпатської УНМ”, в якому було представлено цікаві, гідні наслідування факти з громадсько-політичного життя Августина Волошина. Крім того, ті молоді люди, які виявили бажання дізнатися більше про життя та подвиг українців Закарпаття, отримали диск із записом документального фільму “Трагедія Карпатської України” - унікальної хроніки, знятої американським оператором українського походження, який загинув в останньому бою.
“Такою акцією УНМ прагнула нагадати молодим українцям про тодішні події, адже в них дуже яскраво продемонстровано, що населення Карпатської України прагнуло бути невід’ємною частиною Української нації”, - зазначив один з ініціаторів акції, заступник Голови УНМ Ігор МЕЛЬНИК.
Також активісти Української Народної Молоді й Української Народної Партії долучилися до урочистостей в меморіальному парку “Красне поле”, розгорнувши найбільший в світі державний прапор України розміром 30 на 45 метрів. Прапор викликав у всіх присутніх палке патріотичне піднесення. Саме цей рідний український прапор грів душу та додавав сил закарпатським героям 1939.
|