27/09/2010
ОДЕЩИНА. УНМ вшанувала пам'ять всіх українських партизанів.
22 вересня, одеська обласна організація ВМГО «Українська народна молодь», спільно з іншими громадськими організаціями міста, поклала квіти до вікового дубу на честь Дня партизанської слави.
Як заявив голово ООО ВМГО «Українська народна молодь» Володимир Мусяк: «Сьогодні по всій території України відбувається святкування Дня партизанської слави, а дуб «Чорна Ніч», посаджений у 1792 року козаками, є єдиним живим свідком як мінімум трьох «партизанок» на території Одеси».
«Нажаль сьогодні в Україні, коли людина чує слово «партизан» - вона одразу чомусь уявляє виключно «червоних партизан». Натомість майже повністю забуто те, що до Другої Світової війни, як і під час неї, існували й інші борці підпілля, що боролися за волю України. Сучасні українці забувають про військову історію козаччини, про повстання в Холодному Яру, про партизанські загони доби УНР, УПА та інші» - додав Володимир Мусяк.
На думку Володимира Мусяка, слід розрізняти партизан та партизанську тактику – останню можуть використовувати державні спеціально створені диверсійні загони регулярної армії: «Традиції ведення партизанської війни в Україні сягають доби античності, коли скіфи та інші народи не могли у відкритому бою перемогти свого ворога, то вдавались до спротиву у вигляді диверсій, саботажу, дезінформації. Пізніше в Україні партизанську тактику використовували козаки, гайдамаки, опришки. Дослідники періоду боротьби Української народної республіки за незалежність відзначають, що партизанські дії вели українці з нерегулярних збройних формувань та ізольованих від основних сил підрозділів регулярної армії».
«Окрім періоду Другої Світової війни українська історія знала чимало прикладів використання партизанських методів боротьби. Можна навіть говорити про українців як партизанську націю – адже перебуваючи довгий час в складі інших держав регулярних збройних сил Україна не мала. У зв’язку з цим слід було би вшанувати пам'ять партизанів усіх часів, що боролись за свободу та незалежність України» - зазначив голова Одеської обласної організації ВМГО «Українська народна молодь».
Для довідки:
Президент України своїм Указом №1020/2001 від 30 жовтня 2001 року встановив 22 вересня як День партизанської слави. Слід зазначити, що Президент РФ Д. Мєдвєдєв аналогічний закон підписав тільки 11 квітня 2009 року, в Росії День партизан та підпільників відзначається 29 червня.
На думку білоруського художника Артура Клінова зараз в східноєвропейській культурі партизан – це людина, чия «фігура з непорівнянно меншими можливостями, аніж в опонента, може бути ефективна, якщо в неї є воля до спротиву та сильні ідейні установки». Фактично партизанський рух набуває в наш час мирних форм, сприймається населенням як активна, але прихована опозиція існуючій владі в країні.
|