Головна Про організацію Новини Фотогалерея Відео Приєднатися Контакти

 
      Головне меню

Підписка на новини
Ваш e-mail
Новини
04/10/2010

У Рівному УНМ зварила «СУПчик»

Збільшити... Збільшити... Збільшити...

Перший фестиваль сучасної української поезії, під назвою «СУП», організований УНМ пройшов 25-26 вересня в м. Рівному. Учасниками та гостями фестивалю були відомі українські письменники, діячі науки, культури і мистецтв. Програма включала наступні блоки: літературні читання, літературний слем, виступи відомих поетів, музикантів, театралізовані дійства.

(Див. розділ "Фотогалерея")

Фестиваль тривав впродовж двох днів на різних сценах. Розпочався з виступу фольклорного ансамблю «Горина». Візиткою фестивалю була театралізована вистава молодіжного експериментального театру Рівного «Метр».

Розпочалися конкурсні читання. Першому виступати завжди важко, але хлопчина впорався, читав напам’ять чітко і емоційно. Зал завмерши слухав.

Сцена, на якій усе відбувалося, була дуже гарно оформлена. Зліва – дзеркало і стіл, справа – фортепіано і білий стілець з високою спинкою. Посередині – м’який диванчик у стилі ХІХ століття. На задньому плані стіни, двері, вікна, штори – така собі затишна кімната.

Учасниця під №3, Олена журавель, читала цікаві, насичені змістом і емоціями вірші. Вона закликала слухачів дивитися на світ своїми, а не чужими очима, йти по життю своїм власним шляхом, робити спонтанні вчинки.

Учасники по різному представляли себе. Дехто починав з чужого епіграфу до своїх творів, чим розсмішив слухачів. Читали з побілки, листочка, зошита, збірника. Та читати і писати можна будучи сліпим. Це на власному прикладі довела Семчук Вікторія.

Найбільше учасників було з Рівного, а особливо з літературного об’єднання «Поетар». Багато приїхало з Луцька. Дівчата, зазвичай, читали сентиментальну, емоційну, з використанням великої кількості художніх засобів і складних зворотів, прозу і вірші. Хлопці ж пишуть більш описово, просто, зрозуміло, додаючи гумор, іронію, сарказм. Теми творів різноманітні.

Була і учасниця якій навіть ще не виповнилося 12 років. Та її вірші дали фору і дорослим письменникам,будучи насиченими глибоким змістом і поетичністю.

Привернула до себе увагу Ганусь Христина своїми оповістичними віршами. Зацікавила своєю прозою Наталя Ворона з м. Києва. Вона дуже гарно розповідала про, здається, прості звичайні життєві речі і спостереження.

Та навіть на таких висококультурних заходах є поняття як «задні парти». Хлопці є хлопці, без шумних обговорень і жартів вони не можуть. Коли ведуча запитала у журі, чим можна їх здивувати, «задні» почали викрикувати: «сіськами, сіськами». По залу пішли смішки. Щоб провчити крикунів, ведуча викликала на сцену одного. Як виявилося, він також був учасником конкурсних читань. На диво, його виступ викликав шквал оплесків і сміху. Проза, яку він зачитав, була на сексуальну тему, з гумором і сарказмом, що добряче повеселило публіку.

Після такого веселого виступу на сцені знову читались твори більш інтимно-сентементального характеру. Лірика, лірика, лірика… Щоб хоч якось розбавити атмосферу ведучі вирішили влаштувати перехресне читання. Для цієї забави вони обрали двох львів’ян, які зачитали по три твори.

Конкурсні читання першого дня фестивалю підійшли до кінця. Після вечері і трохи відпочивши, бажаючі могли відвідати, а також прийняти участь, в літературному слемі. Ведучим був павло Коробчук. Емоційно-експресивні читання пройшли на ура.

Гарячий чай чи кава, ковдра, спальник, акустична музика в живому виконанні. Залишилося лише сісти й зручненько влаштуватися – все це музичний вечір у стилі «Квартира FM». Ця розвага тривала аж до шостої ранку. Звичайно ж, багато люду розійшлося, хто куди. Деякі пороз’їжджалися по домівкам, ті, хто приїхали з інших міст – пішли спати до гуртожитку, в якому їм було надано місце для ночівлі. Та справжні фанати веселого часопроведення таки залишилися на квартирнику і насолодилися всім, що там відбувалося.

На другий день фестивалю публіка ніяк не могла зібратися на слухання конкурсної програми. Ряди пустували – людей до другого дня «дожило» не багато. Ті, що прийшли, змучені нічним квартирником, ледь слухали читців і постійно попивали водичку.

Наступним у програмі був конкурс есе, від видавництва «Біла Жаба». Завдання було цікаве і неординарне. Виставивши три невеликих малюнки охочим було запропоновано написати есе, у довільній формі, на один з них.

Потім були літературні читання сучасних письменників: Ірина Загладько, Павло Коробчук, Богдан-Олег Горобчук, Ігор Павлюк та ін. Був представлений літературно-мистецький проект «Поетична окупація» за участі Владислава Шубенкова, Андрія Шийчука і модератора Вано Кругера.

Ну і звичайно ж, куди без поезії музики. Закінчення фестивалю підкріплювалося виступом музичного гурту «Чес», композиції яких плавно перетікали одна в одну, змінюючи свій характер.

Нагороджуючи учасників грамотами, журі сказало багато теплих слів і побажань. Відзнаки отримали: Олійник Галина – наймолодша поетеса; Газізянова Катерина – за проблемну поезію; Ляшевська Катерина – перший раз винесла свої вірші на загал. Ігор Павлюк зазначив, що «не інкубаторні поети замінять нас, приємно. Ви мені усі дуже сподобались. Судити було важко». Кондора Андрія він вподобав як «потенційного зятя», Блажевську Оксану(Оксамитка) – за вірність поетичній тусовці, Оплачко Марка – за те, що виступав перший. Пантюк Сергій вирішив не бути таки ніжним і назвав себе поганою частиною журі. З поміж усіх для себе виділив Петровець Олену, Журавель Олену, Добровінского Валентина і Воронову Наталю, яка, за його словами, зовсім трішки не добрала до третього місця. Стронговський був приємно здивований, багато хто йому сподобався. Він побажав більше читати і не лише себе, перевіряти слова у словнику, щоб не було русизмів, «перед виходом готуйтесь!» – зауважив він.

Третє місце в конкурсному читанні отримала Ковальчук Марина (Луцьк), друге місце – Лесик Панасюк, перше – Равлик Ася (Луцьк).

Фестиваль було закрито під бурхливі оплески і летючі у небо надувні кульки.

Світлана Берекета



26/10/2010 Готуємося до виборів до місцевих рад 2010!
25/10/2010 Голова УНМ Андрій ДАВИДЕНКО взяв участь у засіданні комітету «Стоп фальсифікації»
22/10/2010 КИЇВ. УНМ зустрілась з Міністром України у справах сім’ї, молоді та спорту
18/10/2010 Українській Народній Молоді сьогодні виповнилось 7 років!
17/10/2010 ОДЕСА. На Голову Одеського обласного осередку УНМ скоєно напад
15/10/2010 ЗАПОРІЖЖЯ. УНМ виступає за дотримання прав підприємців.
14/10/2010 КІРОВОГРАДЩИНА. УНМ провела український літературний слем-турнір
12/10/2010 КИЇВ. Кінопоказ в Мистецькому центрі "УНМ"
08/10/2010 СУМЩИНА. Ямпільчани вимагають у Президента взяти справу водія-убивці під особистий контроль
06/10/2010 ВОЛИНЬ. У Луцьку УНМ разом із любителями тварин просили Шибу не вбивати собак.
01/10/2010 ОДЕЩИНА. Ми привернули увагу влади до проблем Куяльника
30/09/2010 ЖИТОМИРЩИНА. УНМ проводить правовий лікбез для місцевих водіїв
29/09/2010 КИЇВ. Активісти УНМ хочуть знати, чи шпигує за ними СБУ
28/09/2010 ВІННИЧЧИНА. Українська народна молодь взяла участь у фестивалі борщу
27/09/2010 ОДЕЩИНА. УНМ вшанувала пам'ять всіх українських партизанів.
21/09/2010 КІРОВОГРАДЩИНА. УНМ підтримала ідею створення координаційного центру для волонтерів
20/09/2010 СУМЩИНА. В Ямполі встановили «комендантську годину»
16/09/2010 ЧЕРНІГІВ. Активісти УНМ та УНП виконали роботу замість ЖЕКу.
15/09/2010 ЖИТОМИРЩИНА. Голову УНМ Андрія ДАВИДЕНКА вдруге обрано на посаду голови обласної УНП
14/09/2010 ОДЕЩИНА. УНМ та інші громадські організації вимагають правосуддя